Jdi na obsah Jdi na menu
 


Univerzita a BRIE


Stejně jako vy jsem doteďka věděla prdlajs o tom, co tu vlastně budu studovat. Takže i přesto, že nejsem ještě bakalář, studuju magisterský program EUROPEAN STUDIES.

Naštěstí nemám žádné zkoušky a jsem tu jen na 3 měsíce. Největším přínosem tohoto studia je a bude moje jazyková vybavenost. Když s nikým jinak než anglicky nebo německy nemáte šanci mluvit, nezbývá než se to naučit. A protože je spousta slovíček, kterým nerozumím, píšu si je na papírek. A dále z toho vyplývá, že si je přeložím - ale na to ještě nebyl čas. A tímto způsobem (mě teda příjemným než holé drcení) se to dá krásně naučit. A hlavně na zemědělce aspoň budou ČUMĚT a snad mě vezmou na eko a mng v angličtině. To už pro mě potom nebude problém, že ano. Brnkačka.

Během hodin němčiny jsem se pustila do překládání (protože je to kurz pro začátečníky jak jsem pochopila - wie spat ist es, to už přeci umím). Můj kamarád se smál, když jsem si konečně přeložila slovíčko ze včerejška! Tak už vím, o čem byla včera řeč :-)

Škola je po měsíci v pohodě, chodím zřídka kdy do BRIE, pondělní kurzy angličtiny a sobotní lekce bulharštiny navštěvuji pravidelně!!!!!!!!

Obrazek

Obrazek